Zagłębie Lubin mistrzem Polski!

Zagłębie Lubin mistrzem Polski!

  • Time to read 2 minutes
Zagłębie Lubin mistrzem Polski!

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin mistrzyniami Polski w sezonie 2020/2021! Miedziowe tytuł zapewniły sobie na cztery kolejki przed końcem rozgrywek, będąc najlepiej, najrówniej i najefektowniej grającą drużyną. Dziś lubinianki pewnie pokonały Start Elbląg i jak najbardziej zasłużenie zostały nowym mistrzem kraju!

24 mecze – 20 zwycięstw i 0 porażek w regulaminowym czasie gry! Zagłębie przez sezon przeszło jak walec, a sam fakt zdobycia mistrzostwa Polski na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu mówi sam za siebie. Miedziowe postawiły dziś kropkę nad „i”, a piękny lubiński sen został zwieńczony mistrzowskim tytułem. To dziewiętnasty medal Mistrzostw Polski żeńskiej drużyny Zagłębia Lubin!

Zagłębie na parkiet wyszło zmotywowane nie na sto, a dwieście procent. Lubinianki wiedziały, że dziś mogą świętować mistrzowski tytuł i robiły wszystko, aby zwyciężyć spotkanie ze Startem. Po pięciu minutach na tablicy wyników było 4:2, a Zagłębie kontrolowało przebieg boiskowych wydarzeń. Dobra obrona, skuteczne ataki, Monika Maliczkiewicz w bramce oraz trafienia z koła Joanny Drabik i – tak wyglądały pierwsze fragmenty spotkania. Po pierwszych dziesięciu minutach o czas poprosił Andrzej Niewrzawa, Start przegrywał wówczas już 3:7. Nie zdało się to na wiele, gdyż kilka chwil później było już 13:3, a ponad połowę bramek w tym czasie zdobył duet Drabik-Grzyb. Lubinianki ani przez moment nie zwalniały tempa i wykorzystały każdą nadającą się okazję. Do przerwy rozpędzone Zagłębie prowadziło bardzo pewnie 18:7.

Druga połowa? To już prawdziwa deklasacja rywalek. Miedziowe napędzały się z każdą kolejną akcją i czekały na końcową syrenę, która oznaczała tylko jedno – Zagłębie Lubin Mistrzem Polski! Lubinianki grały swoje, a ich siłą i motorem napędowym po raz kolejny była twarda obrona. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej pokazały dziś, że tytuł zdobyły jak najbardziej zasłużenie.

Zagłębie ma w obecnym sezonie szanse na podwójną koronę, podobnie jak w 2011 roku. Dziesięć lat temu lubińskie szczypiornistki zdobyły mistrzostwo oraz Puchar Polski. Dziś mogą cieszyć się z pierwszego trofeum, a 4 czerwca w wielkim finale krajowego Pucharu zagrają w Gnieźnie z Perłą Lublin.

– Dało się zauważyć serce do walki u każdej zawodniczki, która pojawiła się na parkiecie. Wiedzieliśmy, że każdy kolejny mecz będzie przybliżać nas do złota. Padło akurat na EKS Start Elbląg, ale bez względu na to, przez cały sezon graliśmy bardzo dobrze i bardzo dobrą grę pokazałyśmy także w piątek – przyznała trenerka Zagłębia, Bożena Karkut.

-Tak wielki sukces Miedziowych szczypiornistek nie byłby możliwy bez wsparcia innych – To sukces przede wszystkim naszych zawodniczek i chwała im za ten wielki sukces, serce zostawione na parkiecie i pot wylany na meczach i treningach. Słowa uznania również dla sztabu szkoleniowego, trener Bożeny Karkut, asystent Renaty Jakubowskiej, Nataszy Tsvirko, dobrego ducha zespołu Rafała Gąseckiego. Ten sukces nie byłby możliwy bez naszych sponsorów. Z tego miejsca należą się słowa uznania Prezydentowi Lubina, Robertowi Raczyńskiemu, prezesowi KGHM Polska Miedź S.A. Marcinowi Chludzińskiemu. Chciałbym również podziękować tym, którzy również nas wspierają finansowo, Kolejom Dolnośląskim, firmom PHU Pater, Góry Recykling, a także spółkom miejskim RTBS, MPO, Mundo. To jest nasz wspólny sukces – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

MVP Meczu: Joanna Drabik (Zagłębie)
MVP Startu: Joanna Waga

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 32:17 (18:7)

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż, Drzemicka – Stanisławczyk, Grzyb 3, Hartman 1, Górna 6, Drabik 5, Galińska, Zawistowska 3, Kochaniak 4, Matieli 2, Noga 2, Świerżewska 2, Milojević 2.

Start: Kepesidou, Pająk – Choromańska 2, Waga 4, Bojicic 1, Gędłek 1, Szczepanik 2, Pękała 2, Cygan 1, Agović 1, Stapurewicz 3, Rancić.